Polpharma Biologics wybrała ServiceNow

21 marca 2022| 2 min|

Polpharma Biologics

Polpharma Biologics, największa polska firma biotechnologiczna, wybrała platformę ServiceNow do zarządzania usługami IT (IT Service Management). Wdrożeniem rozwiązania zajęła się firma SPOC S.A, który od wielu lat wspiera klientów we wdrażaniu i rozwijaniu ServiceNow w całej Europie.

Dlaczego ServiceNow?

Wybór systemu nie był przypadkowy, ponieważ ServiceNow to niekwestionowany lider w tym obszarze zajmujący od wielu lat pierwsze miejsce w Raporcie Gartnera.

W naszej branży niezwykle istotna jest jakość, dlatego nie możemy korzystać z rozwiązań, które nie gwarantują stabilności. Liczba udanych implementacji platformy ServiceNow na świecie miała dla nas duże znaczenie – mówi Bartłomiej Piernicki, Director Business Technology w Polpharma Biologics.

Projekt był dużym wyzwaniem ze względu na specyfikę branży farmaceutycznej i wymagającą walidację procesów. Rozwiązaliśmy je dzięki umiejętnościom analitycznym i silnemu zaangażowaniu zarówno po stronie zespołu SPOC jak i Polpharma Biologics – komentuje Marta Piotrowska, Senior Project Manager w SPOC.

Jest to pierwszy tak rozbudowany i kompleksowy system IT wdrożony w Polpharma Biologics, który dodatkowo przeszedł pełen proces walidacji celem zapewnienia zgodności z regulacjami obowiązującymi w przemyśle biotechnologicznym. To dla nas cenne doświadczenie a samo rozwiązanie nie tylko dostarczy rozszerzony zestaw narzędzi, ale również zapewni sprawowanie odpowiedniej kontroli nad kluczowymi funkcjami. – mówi Ireneusz Smoliński, IT Service Management & Application Manager w Polpharma Biologics.

Dlaczego SPOC?

Projekt zakończył się sukcesem i został zrealizowany w planowanym terminie. Klient nie tylko korzysta już z platformy, ale równocześnie planuje kolejne prace rozwojowe.

Firma SPOC zdobyła nasze zaufanie dzięki posiadanej wiedzy i bardzo dobrej znajomości technologii. Pracownicy SPOC mają pasję do platformy ServiceNow oraz zapał do budowania partnerskich relacji, które są kluczowe przy tak wymagających projektach – mówi Michał Kruszewski, IT Manager w Polpharma Biologics.

Polpharma Biologics jest pierwszą polską firmą biotechnologiczną, która prowadzi działalność badawczo-rozwojową oraz produkcyjną na międzynarodową, niespotykaną wcześniej w Polsce skalę. Spółka posiada trzy nowoczesne centra badawczo-rozwojowe: w Gdańsku, Warszawie-Duchnicach oraz Utrechcie (Holandia).

SPOC Elite ServiceNow Partner

Firma SPOC jest partnerem ServiceNow – lidera w obszarze zarządzania usługami IT (IT Service Management). Platforma ITSM poprawia produktywność w obszarze finansów, kadr oraz realizacji projektów, dzięki dedykowanym modułom takim jak zarządzanie operacjami IT (ITOM) czy zarządzanie biznesem IT (ITBM). SPOC rozszerza także działanie systemu przez tworzenie dedykowanych aplikacji, dostosowanych do indywidualnych potrzeb organizacji.

Aktualnie SPOC rozpoczyna świadczenie usług supportowych w Polpharma Biologics, równolegle realizując kolejne prace nad nowymi projektami rozwojowymi platformy ITSM.

Jeżeli zainteresowało Cię, co umożliwia platforma ServiceNow skontaktuj się z nami.