Home office na zupełnie innym poziomie w globalnej firmie logistycznej

O kliencie

Brytyjska firma oferująca kompleksowe rozwiązania dla łańcucha dostaw. Klient wykorzystuje wysokiej jakości infrastrukturę, nowoczesne obiekty i sprawdzone systemy informatyczne, takie jak ServiceNow, aby spełniać, a nawet przewyższać oczekiwania swoich klientów. Organizacja jest zaangażowana w rozwój pracowników, skupiając się na ciągłej jakości i obsłudze klienta, dostarczając pracownikom możliwości rozwoju umiejętności oraz wsparcia. Aby to dostarczyć, stworzylił Global Human Resources Team (GHR), który wspiera i zachęca do działań na rzecz rozwoju pracowników w każdym zakątku świata, gdzie działa firma.

Główne wyzwanie: dostosowanie się do nowej rzeczywistości

Od wybuchu COVID-19 praca zdalna stała się normą dla większości firm. Problem polegał na tym, jak zapewnić pracownikom potrzebne narzędzia biurowe, takie jak biurka, monitory itp. Klient chciał to zrobić w sposób prosty i produktywny. Jako klient ServiceNow, zdecydował się skorzystać z pomocy doświadczonego partnera, SPOC.

CSM jako rozwiązanie

SPOC zaproponował dwa rozwiązania: wdrożenie App Engine dla pracowników firma lub zarządzanie relacjami z klientem (CSM). Klient ostatecznie wybrał drugą opcję. CSM okazał się optymalny, ponieważ pozwala na szybkie wprowadzenie na rynek, niskie koszty i spełnienie oczekiwań klientów – wszystko to na bazie istniejącej infrastruktury. Ma również świetne zastosowanie we wspieraniu użytkowników zewnętrznych, co w praktyce oznacza separację danych, konfigurację kont i zarządzanie dostępem.

Etapy rozwoju

Dzięki warsztatom możliwe było stworzenie rejestru zadań. Początkowa wizja musiała zostać uproszczona i zredukowana do MVP. Wybór CSM pozwolił na stworzenie dwóch ról – realizatora, odpowiedzialnego za przetwarzanie zamówień i wnioskodawcy, składającego zamówienie.

Realizacja projektu została podzielona na dwie fazy – obie trwające trzy miesiące. W pierwszej fazie, SPOC stworzył działający produkt, a w drugiej – poprawił aspekt wizualny. SPOC zdecydował się rozpocząć od solidnej analizy i warsztatów, które pozwoliły na dalsze dyskusje, prezentując krótką demonstrację CSM.

Roadmapa:

Sprint 1 – uruchomienie CSM, katalogu usług, tworzenie podstawowych kont testowych, oddzielanie zamówień Office In The Box od podstawowej konfiguracji portalu OIAB

Sprint 2 – przepływ pracy, dostosowanie portalu, „ukończenie” procesu

Sprint 3 – integracja z systemem WMS do wysyłania informacji o zamówieniu z ServiceNow i otrzymywania szacowanego czasu dostawy oraz rzeczywistego czasu dostawy z powrotem do ServiceNow

Perspektywa SPOC

Liczę na dalszą współpracę z naszym klientem, ponieważ stworzony przez nas proces jest bardzo innowacyjny, a jest tam jeszcze sporo rzeczy, które możemy dodać. Mam nadzieję, że OIAB będzie nadal się rozwijać.

Tomasz Sienkiewicz

Senior ServiceNow Technical Consultant at SPOC

Magda

Jestem dumny, że udało nam się wdrożyć takie spersonalizowane rozwiązanie dla naszego klienta. Mam nadzieję, że przyniesie to tak wiele korzyści jak to było zaplanowane. Oczywiście mam nadzieję, że nasza współpraca będzie nadal się rozwijać, tworząc nowe możliwości rozwoju platformy.

Magdalena Kurzymska

Project Manager at SPOC

Senior ServiceNow Technical Consultant

Project Manager

Korzyści z ServiceNow

Portal, na którym wnioskodawcy mogą wybierać i zamawiać potrzebne sprzęty do domowego biura.

Logika dla systemu zgłoszeń, kompletna konfiguracja dla nowych klientów oraz automatyzacja w zakresie dodawania osób do różnych grup.

Możliwość dodawania nowych integracji i dodatkowych konfiguracji, takich jak zezwolenia i zatwierdzenia.

Elastyczne dodatkowe funkcjonalności, np. materiały dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa dla płynnego wprowadzenia na rynek.

Naprawa istniejących problemów z instancją, np. prawa dostępu administratora lub widżety portalu.

Dodatkowe wsparcie UX.

Co powiedział klient?

Nie sądziliśmy, że uda nam się zrealizować tak ambitny plan. Razem ze SPOC, opracowaliśmy fazy projektu, wymagane elementy i wzmocniliśmy je całkowicie nowymi możliwościami. Na pewno wielką zaletą współpracy jest elastyczne podejście i kompetencje zespołu projektowego – razem tworzymy unikalne rozwiązania.


Reprezentant klienta

European ServiceNow and Service Desk Manager